fbpx

Targi ślubne Poznań – pauza.

W tym roku się udało. Po jednorocznej pauzie, udało mi się wrócić na Targi Ślubne Poznań 2017. Skąd ta pauza? Ano stąd, że gdy odbywały się zeszłoroczne targi ślubne, ja w tym czasie byłem z Agatą i Tomkiem na ich zimowym reportażu ślubnym. Tak, tak moi drodzy wbrew obiegowym opiniom sezon ślubny trwający przeważnie od kwietnia do października to nie jedyny okres, w którym można brać ślub. Agata z Tomkiem zdecydowali się na mroźny styczeń i uroczystość zdecydowanie miała swój wyjątkowy, zimowy urok -do przemyśleń ;-).

Targi ślubne Poznań – po przerwie.

Tym razem termin targów ślubnych pięknie zgrał się z moim kalendarzem weselnym więc mogłem być obecny. I bardzo się z tego powodu cieszę. Brakowało mi tych całych przygotowań i zamieszania które zawsze towarzyszy targom. Momentami tłok był ogromny, a tegoroczna liczba zwiedzających i wystawców z pewnością rekordowa. Tym bardziej ciesze się, że tak wiele par podchodziło, pytało, oglądało zdjęcia. Bardzo to lubię, bo lubię swoje zdjęcia ślubne, lubię o nich mówić i pokazywać. Fajnie jest wyjść zza strony www, rozbić tę skorupkę i dosłownie stanąć obok swoich zdjęć. Tym bardziej dziękuję wszystkim, którzy wpadli choć na moment, choćby po ciastko :-) -a były pyszne, wiadomo, żona piekła :-).

A co oprócz ciastek? Przede wszystkim odświeżone portfolio no i debiut całkowicie nowego pudełka z nośnikiem. Dobrze było wrócić na targi ślubne.

Targi ślubne Poznań – know how.

Fotografia ślubna i video to jak co roku ogromna część targów i największe zainteresowanie. Patrząc na tę rzekę ludzi przepływającą pomiędzy stoiskami zastanawiałem się jak skoncentrowanym i zorganizowanym trzeba być żeby z tak zorganizowanego wydarzenia coś wynieść, czegoś się dowiedzieć, podjąć decyzję. Dlatego czasem pytam moje pary, z którymi podpisuję po targach umowę na zdjęcia ślubne jaki jest sposób na to aby targi były pomocne a nie tylko męczące. Ich odpowiedzi można skupić w trzech punktach:

  1. Miej plan. Zastanów się wcześniej jakie działy najbardziej Cię interesują i czego szukasz. Przeglądanie pobieżne wszystkiego jest stratą czasu i bardzo męczące. Jeśli masz już suknie ślubną ale nadal szukasz fotografa i np. florystki, to na tych stoiskach skup się najbardziej. Omiń stoiska z sukniami ślubnymi, a samochody do ślubu zostaw na końcowy swobodny spacer.
  2. Na targach dostaniesz mnóstwo ulotek, przeogromną ilość. Ulotka to niezły sposób na zapamiętanie wystawcy ale nie przy takiej ilości. Strategie są dwie:
    1. Odbieraj wszystkie jak leci. Zbierze się z tego sporych rozmiarów wór. Po powrocie do domu, jeszcze tego samego dnia albo następnego, posegreguj je tematycznie: osobno suknie ślubne, osobno sale weselne, osobno fotografowie. Przejrzyj ulotki, zobacz na których masz swoje notatki. Zachowaj tylko te, które Cię zainteresowały. Nieciekawe, przypadkowe, nieładne… oddaj na makulaturę.
    2. Nie odbieraj wszystkich ulotek tylko te, które Cię zainteresują. Jeśli jakieś stoisko i zaprezentowane na nim rzeczy nie spodobały Ci się, to nie potrzebujesz ich ulotki. Ta metoda ma jedna wadę. Musicie na bieżąco decydować, co jest ciekawe a co nie i to dysponując bardzo niewielka ilością czasu.
  3. Na targach jest mnóstwo wystawców i wiele ofert do przejrzenia. Pamiętajcie o tym. Poświęcenie jednemu wystawcy 20 minut na rozmowę może być zwyczajnie stratą czasu. Lepiej porozmawiać z 10 ciekawymi wystawcami po 2 minuty niż z jednym przez 20 minut. Formalności takie jak podpisywanie umów itp. też lepiej zostawić na czas po targach. Dajcie sobie trochę swobody i szansę by poznać wiele ofert.

Do zobaczenia w przyszłym roku, na kolejnych Targach Ślubnych w Poznaniu.

Targi Ślubne Poznań - Kuba Kępiński Fotograf Poznań

Targi Ślubne w Poznaniu - Kuba Kępiński Fotografia Ślubna

Targi Ślubne Poznań - Kuba Kępiński Fotograf Ślubny

Targi Ślubne w Poznaniu - Kuba Kępiński Fotograf na Ślub

Targi Ślubne Poznań - Kuba Kępiński Fotografia Ślubna

Alternatywne Targi Ślubne - Kuba Kępiński Reportaże Ślubne

Targi dla narzeczonych Poznań - Kuba Kępiński Plenery Ślubne

Targi Ślubne w Poznaniu - Kuba Kępiński Fotograf Fotografia Ślubna

Więcej na temat fotografii ślubnej, plenerów ślubnych, sesjach rodzinnych i porad jak robić lepsze zdjęcia znajdziesz na moim blogu. Zapraszam.

Zdjęcie dowodowe a biznesowe – z cyklu Fotograf Obala… Mity, cz. 1

Wokół fotografii biznesowej narosło trochę mitów. Skąd takie odczucia? Głównie stąd, że pewne pytania i [...]

Fotografia biznesowa | Przygotowanie do sesji biznesowej | Podpowiedzi dla Panów.

Po artykule o zdjęciach biznesowych dla Pań, który możesz przeczytać tu, przyszedł czas na podpowiedzi [...]

4 Comments

Sesja biznesowa | Jak się przygotować do zdjęć? | Fotografia biznesowa dla Pań.

Sesja biznesowa? Ale właściwie po co? Sesje biznesowe to bardzo specyficzna dziedzina fotografii. Zdjęcia, które [...]

Zdjęcia biznesowe, czyli dla kogo fotografia biznesowa i wizerunkowa.

Zdjęcie biznesowe? Ale właściwie po co komu fotografia biznesowa? Fotografia biznesowa staje się coraz bardziej [...]

Idą Święta | Nie zapomnijcie o prezentach | Voucher Świąteczny

Święta to wyjątkowy czas. Podaruj najbliższym sesję zdjęciową, pamiątkę, którą będą będą cieszyć się całymi [...]

Zamek Rydzyna | Polsko-niemiecki ślub i wesele po angielsku

Zamek w Rydzynie pierwszy raz fotografowałem w 2015 roku. Położony jest ok 1h 30min od [...]

6 Comments

Samolotem do ślubu | Plenerowy ślub Zuzy i Macieja

Coś mnie ostatnio na fotograficzno-ślubne wspominki wzięło. To pewnie przez przerwę miedzy sezonami. A może [...]

6 Comments

Sesja narzeczeńska w lesie.

Sesja narzeczeńska w lesie Justyny i Adriana. Wiele par zastanawia się gdzie najlepiej zrobić sesję [...]

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *