fbpx

To nie było nasze pierwsze spotkanie. Właściwie znaliśmy się już bardzo dobrze i wiedzieliśmy dokładnie czego możemy się po sobie spodziewać. To na czym nam jednak mi zależało, to żeby ten plener śluby był inny od tego co do tej pory z Natalią i Tomkiem razem zrobiliśmy. Lądujemy w rzepaku.

Sesja narzeczeńska

Pierwsze zdjęcia dla Natalii i Tomka zrobiłem podczas ich sesji narzeczeńskiej blisko rok wcześniej. Pomysł wyszedł z ich inicjatywy i okazał się strzałem w dziesiątkę. Chcieli mieć wspólne zdjęcia i jak mi później powiedzieli chcieli sami sprawdzić się jak to jest przed aparatem. Gdy opowiedzieli mi historię jak i gdzie się poznali, nie miałem wątpliwości co do tego gdzie chciałbym wykonać dla nich tę sesję. Myślę, że miejsce i charakter sesji dodatkowo wyzwolił w Natalii i Tomku pokłady energii i swobody, którą wcześniej nieco chowali :-). Poszło im znakomicie, a więcej na temat samej sesji narzeczeńskiej i miejsca gdzie się odbyła napiszę w osobnym wpisie już niebawem.

Reportaż ślubny

W maju przyszedł czas na ich ślub. Wiedziałem, że będzie to piękna, rodzinna uroczystość. Na miejsce wesela wybrali Dworek Katarzynki malowniczo położony nieduży dworek, zlokalizowany w pobliżu Kobylnicy koło Poznania. Zabawę prowadził niezawodny w swojej dziedzinie 4funDJ. Reportaż z przygotowań, zdjęcia ślubne, zdjęcia na weselu, foto-spot – wszystko zgrało się świetnie.

Plener ślubny w rzepaku

Była sesja narzeczeńska, był reportaż ślubny, przyszedł czas na sesję plenerową. Natalia i Tomek podeszli do niej z gotowym planem :-). Wiedziałem, że lubią naturę, że wręcz ją uwielbiają. Ale dopiero podczas wesela zorientowałem się jakiego mają na jej punkcie bzika. No bo jak inaczej nazwać to, że motywem przewodnim dekoracji ślubnych i weselnych tej uroczej pary były… robaki? No ok, nie robaki, owady :-). Jak dziwacznie by to nie brzmiało, owady były stałym elementem i można powiedzieć, że były z nami praktycznie za każdym razem. Nie byłem więc kompletnie zaskoczony ich wyborem. Chcieli wiatraków, krzaków, rzepak i owady :-). Z mojej strony miałem właściwie tylko jedną sugestię, aby ta nasz plener ślubny w rzepaku był spokojny, subtelny i romantyczny. Poprosiłem by mocno skupili się na sobie nawzajem i na tym co ich łączy, a natura zrobi całą resztę. Tym sposobem wylądowaliśmy w rzepaku.

Fotograficzny know-how w rzepaku

I tu kilka podpowiedzi dla tych którzy myślą o takim plenerze ślubnym. Rzepak pyli :-). Do tego stopnia że otarcie spodniami o kilka kwiatów pozostawia widoczny ślad koloru żółtego. Co więcej, pyłek jest bardzo trudny do wytrzepania z ubrań. Jak może wyglądać suknia ślubna po dłuższym kontakcie z rzepakiem, pozostawiam Waszej wyobraźni. My znaleźliśmy na to sposób. Na każdym polu rzepaku, są przerwy, linie na koła maszyn rolniczych. Jest to logiczne, każdy rolnik opiekujący się swoim polem musi mieć możliwość przejazdów. Wbrew pozorom takich przerw znaleźliśmy naprawdę sporo. Natalia z Tomkiem wchodzili kilka metrów na całkiem szerokie ślady kół, a ja ustawiałem się z aparatem tak by wyglądało to jakby stali po środku ogromnego pola rzepaku. W ten sposób uratowaliśmy ubrania przed wszechobecnym pyłkiem rzepaku.

Jest jeszcze jedno, super ważne, dzięki tej metodzie -nie zniszczyliśmy uprawy. Pamiętajmy, że każde pole do kogoś należy, a my jesteśmy tylko gośćmi -warto o tym pamiętać.

Więcej na temat fotografii ślubnej, plenerów ślubnych, sesjach rodzinnych i porad jak robić lepsze zdjęcia znajdziesz na moim blogu. Zapraszam.

Zdjęcie dowodowe a biznesowe – z cyklu Fotograf Obala… Mity, cz. 1

Wokół fotografii biznesowej narosło trochę mitów. Skąd takie odczucia? Głównie stąd, że pewne pytania i [...]

Fotografia biznesowa | Przygotowanie do sesji biznesowej | Podpowiedzi dla Panów.

Po artykule o zdjęciach biznesowych dla Pań, który możesz przeczytać tu, przyszedł czas na podpowiedzi [...]

4 Comments

Sesja biznesowa | Jak się przygotować do zdjęć? | Fotografia biznesowa dla Pań.

Sesja biznesowa? Ale właściwie po co? Sesje biznesowe to bardzo specyficzna dziedzina fotografii. Zdjęcia, które [...]

Zdjęcia biznesowe, czyli dla kogo fotografia biznesowa i wizerunkowa.

Zdjęcie biznesowe? Ale właściwie po co komu fotografia biznesowa? Fotografia biznesowa staje się coraz bardziej [...]

Idą Święta | Nie zapomnijcie o prezentach | Voucher Świąteczny

Święta to wyjątkowy czas. Podaruj najbliższym sesję zdjęciową, pamiątkę, którą będą będą cieszyć się całymi [...]

Zamek Rydzyna | Polsko-niemiecki ślub i wesele po angielsku

Zamek w Rydzynie pierwszy raz fotografowałem w 2015 roku. Położony jest ok 1h 30min od [...]

6 Comments

Samolotem do ślubu | Plenerowy ślub Zuzy i Macieja

Coś mnie ostatnio na fotograficzno-ślubne wspominki wzięło. To pewnie przez przerwę miedzy sezonami. A może [...]

6 Comments

Sesja narzeczeńska w lesie.

Sesja narzeczeńska w lesie Justyny i Adriana. Wiele par zastanawia się gdzie najlepiej zrobić sesję [...]

2 Comments

www.kepinscy.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *