fbpx

Po artykule o zdjęciach biznesowych dla Pań, który możesz przeczytać tu, przyszedł czas na podpowiedzi dla Panów, wszak fotografia biznesowa nie jest przypisana do żadnej z płci i równie często po zdjęcie biznesowe sięgają zarówno Panie jak i Panowe. Pominę jednak wstęp i przejdę do konkretów. Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się czy w ogóle potrzebujesz zdjęcie biznesowe, to odsyłam Cię do tego artykułu.

Profesjonalna fotografia biznesowa Poznań. Zdjęcie do CV. Ceny Sesji. Portret firmowy i biznesowy.

Fotografia biznesowa, jak dobrze wypaść na sesji?

Nowoczesny biznes już dawno odszedł od modelu smutnych panów w źle dopasowanych czarnych garniturach. Świat zawodowy jest dziś dynamiczny i zdominowany przez styl nazwany przez wielu sportową elegancją, w której najlepiej sprawdza się dobrej jakości, wygodna klasyka, często z elementami awangardy. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych wskazówek, które warto znać jeszcze przed biznesową sesją fotograficzną.

Jak ubrać się na sesję biznesową, a czego unikać?

KOSZULA

Wybierz swoją najlepszą, bawełnianą koszulę w jasnych stłumionych kolorach tj. błękit, biały, różowy. Najlepiej jeśli będzie jednokolorowa, bez wzorów i prawidłowo dopasowana. Jest to ważne, szczególnie jeśli masz „brzuszek”, koszula nie może być zbyt opięta (linia guzików powinna przebiegać prosto). To samo dotyczy sytuacji gdy schudłeś. Twoja koszula nie może być za duża -dotyczy to kołnierzyka, klatki piersiowej, szerokości i długości rękawów. Kołnierzyk najlepiej jeśli będzie usztywniany fiszbinami, typ kent (klasyczny) lub cut-away (włoski). Jeśli nie jesteś pewien która koszula będzie lepsza, weź na plan zdjęciowy dwie-trzy i sprawdź efekt na początku sesji. Po kilku próbnych zdjęciach zorientujesz się, w której wypadasz najlepiej.

KRAWAT

Jeśli zdecydujesz się założyć krawat, powinien być on elegancki, ciemny i kontrastujący z koszulą. Najlepiej jeśli będzie jedwabny lub z włókna sztucznego wysokiej jakości. Najlepiej sprawdzają się krawaty jednokolorowe, z subtelnym wzorem tj. małe kropki lub z ukośnymi paskami. Pamiętaj, że krawat powinien być świeżo zawiązany przed sesją. Krawaty wiązane raz na kilka dni czy tygodni tracą fason, a węzeł robi się zbity i nieładny. Do zdjęć najlepiej sprawdzi się węzeł typu windsor: pojedynczy lub podwójny.

GARNITUR lub MARYNARKA

Wybierz ciemny kolor garnituru lub marynarki. Najlepiej sprawdzą się kolory granatowy, grafitowy/szary lub czarny. Materiał powinien być matowy (nie połyskujący). Nie zaszkodzi też odrobina awangardy, w postaci kratki, pasków, wyraźniejszej faktury czy kolorowego detalu. Bardzo ważne jest, żeby marynarka była prawidłowo dopasowana. Jeśli będzie zbyt szeroka w ramionach (za duża), sprawi, że głowa wyda się optycznie mniejsza i nieproporcjonalna. Za duże marynarki to również problem z rękawami, nijakim fasonem i złym ułożeniem.

Profesjonalne zdjęcia biznesowe Poznań. Fotografia biznesowa, sesje dla firm.

Fotografia biznesowa -co jeszcze możesz zrobić dla swojego profesjonalnego wizerunku?

Zadbaj o fryzurę, brwi i pamiętaj by się ogolić. Jeśli nosisz zarost lub brodę, również musisz o nie zadbać. Załóż swój najlepszy garnitur, i pamiętaj, by koszula była wyprasowana, a mankiety powinny wystawać 1-2 cm spod rękawów marynarki. Unikaj, jaskrawych kolorów, deseni, i cienkich gęsto ułożonych pasków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dobrego stylu w modzie męskiej polecam serdecznie blogi modowe np. Michała Kędziory lub Tomasza Millera. Znajdziesz tam mnóstwo przydatnych informacji, co zrobić by wyglądać świetnie.

Fotografia biznesowa zaczyna się dzień-dwa przed sesją biznesową.

Twoje nastawienie i dyspozycja dnia są kluczowe. W dniu sesji bądź wypoczęty, pozytywny i w świetnej formie. Wyśpij się, unikaj stresu i przepracowania. Jeśli czeka Cię ciężki dzień, umów sesję na godziny poranne. Sesja biznesowa nie jest za karę. To inwestycja, która może przynieść wiele korzyści, jeśli podejdzie się do niej z zaangażowaniem i pozytywnym nastawieniem. Pamiętaj, że dla wielu osób, Twój portret biznesowy będzie pierwszym kontaktem z Tobą. Warto zatem abyś poświęcił tych kilka chwil w trakcie sesji zdjęciowej, by zrobić świetne pierwsze wrażenie.

Sesje biznesowe Poznań. Zdjęcia dla firm. Portrety managerskie, wizerunkowe Poznań.

Potrzebujesz profesjonalnego zdjęcia biznesowego? Chcesz wzbogacić swoje CV, stronę internetową lub stworzyć profesjonalny profil zawodowy tj. linkedin?

Sprawdź ofertę Zdjęcia do CV. 

Dowiedz się więcej | Fotografia biznesowa dla firm | Profesjonalne sesje biznesowe | Zdjęcia do cv i LinkedIn | Fotografia wnętrz.

Zdjęcie dowodowe a biznesowe – z cyklu Fotograf Obala… Mity, cz. 1

Wokół fotografii biznesowej narosło trochę mitów. Skąd takie odczucia? Głównie stąd, że pewne pytania i [...]

Fotografia biznesowa | Przygotowanie do sesji biznesowej | Podpowiedzi dla Panów.

Po artykule o zdjęciach biznesowych dla Pań, który możesz przeczytać tu, przyszedł czas na podpowiedzi [...]

4 Comments

Sesja biznesowa | Jak się przygotować do zdjęć? | Fotografia biznesowa dla Pań.

Sesja biznesowa? Ale właściwie po co? Sesje biznesowe to bardzo specyficzna dziedzina fotografii. Zdjęcia, które [...]

Zdjęcia biznesowe, czyli dla kogo fotografia biznesowa i wizerunkowa.

Zdjęcie biznesowe? Ale właściwie po co komu fotografia biznesowa? Fotografia biznesowa staje się coraz bardziej [...]

Idą Święta | Nie zapomnijcie o prezentach | Voucher Świąteczny

Święta to wyjątkowy czas. Podaruj najbliższym sesję zdjęciową, pamiątkę, którą będą będą cieszyć się całymi [...]

Jak zacząłem | Historia fizyka, który chcąc zostać finansistą został fotografem.

Niemal wszyscy, jak tu teraz siedzimy i patrzymy w ekrany jesteśmy targani jakimiś pasjami, fascynacjami [...]

2 Comments

Siedziba Piotr i Paweł dla PTB Nickel

Fotografia architektury i wnętrz. Nowa siedziba firmy Piotr i Paweł dla PTB Nickel. Poznań. www.kepinscy.com

Fotografia wnętrz dla firm | Matex dla PTB Nickel | Poznań

Profesjonalna fotografia wnętrz dla firm. Zdjęcia wnętrz i architektury na zlecenie PTB Nickel. Realizacja budowlana [...]

4 thoughts on “Fotografia biznesowa | Przygotowanie do sesji biznesowej | Podpowiedzi dla Panów.

  1. vitavision says:

    Bardzo fajnie wypracowany kolor na zdjęciach. W przypadku tematów biznesowych warto by wszystko było jak należy – czysto, klatrownie i w odpowiednim odcieniu. Psychologia koloru to też ważna rzecz :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *