fbpx

Po artykule o Paniach, który można przeczytać tu, przy szedł czas na podpowiedzi dla Panów, wszak fotografia biznesowa nie jest przypisana do żadnej z płci i równie często po zdjęcie biznesowe sięgają zarówno Panie jak i Panowe. Pominę jednak wstęp i przejdę do konkretów. Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się czy w ogóle potrzebujesz zdjęcie biznesowe, to odsyłam Cię tu.

Profesjonalna fotografia biznesowa Poznań. Zdjęcie do CV. Portret firmowy i biznesowy.

Fotografia biznesowa, jak dobrze wypaść na sesji?

Nowoczesny biznes już dawno odszedł od modelu smutnych panów w źle dopasowanych garniturach. Świat zawodowy jest dziś dynamiczny i zdominowany przez styl nazwany przez wielu sportową elegancją, w której najlepiej sprawdza się dobrej jakości klasyka, czasem z elementami awangardy. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych wskazówek, które warto znać jeszcze przed biznesową sesją fotograficzną.

Co ubrać na sesję biznesową, a czego unikać?

KOSZULA

Wybierz swoją najlepszą, bawełnianą koszulę w jasnych stłumionych kolorach tj. błękit, biały, różowy. Najlepiej jeśli będzie jednokolorowa, bez wzorów i prawidłowo dopasowana. Jest to ważne szczególnie jeśli masz „brzuszek”, koszula nie może być zbyt opięta (linia guzików powinna przebiegać prosto). To samo dotyczy sytuacji gdy schudłeś, Twoja koszula nie może być za duża. Kołnierzyk najlepiej jeśli będzie usztywniany fiszbinami, typ kent (klasyczny) lub cut-away (włoski). Jeśli nie jesteś pewien która koszula będzie lepsza, weź na plan zdjęciowy dwie-trzy i sprawdź efekt na początku sesji. Po kilka próbnych zdjęciach zorientujesz się, w której wypadasz najlepiej.

KRAWAT

Jeśli zdecydujesz się założyć krawat, powinien być on elegancki i ciemny, kontrastujący z koszulą. Najlepiej jedwabny lub z włókna sztucznego wysokiej jakości. Może być jednokolorowy, z subtelnym wzorem tj. małe kropki lub z ukośnymi paskami. Pamiętaj, że krawat powinien być świeżo zawiązany. Najlepiej sprawdzą się węzły typu windsor: pojedynczy lub podwójny.

GARNITUR lub MARYNARKA

Kolor Twojego garnituru lub samej marynarki powinien być ciemny, wykonany z matowego materiału. Najlepiej sprawdzą się kolory granatowy, grafitowy/szary lub czarny. Nie zaszkodzi też odrobina awangardy, w postaci kratki czy pasków. Marynarka powinna być jednak prawidłowo dopasowana, zbyt szeroka w ramionach sprawia, że głowa wydaje się optycznie mniejsza i nieproporcjonalna.

Profesjonalne zdjęcia biznesowe Poznań. Fotografia biznesowa, sesje dla firm.

Fotografia biznesowa. Co jeszcze możesz zrobić dla swojego profesjonalnego wizerunku?

Zadbaj o fryzurę, brwi i pamiętaj by się ogolić. Jeśli nosisz zarost lub brodę, również musisz o nie zadbać. Załóż swój najlepszy garnitur, i pamiętaj, by koszula była wyprasowana, a mankiety powinny wystawać 1-2 cm spod rękawów marynarki. Unikaj, jaskrawych kolorów, deseni, i cienkich gęsto ułożonych pasków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dobrego stylu w modzie męskiej polecam blogi modowe np. Michała Kędziory lub Tomasza Millera. W których znajdziesz mnóstwo informacji co zrobić by wyglądać świetnie.

Fotografia biznesowa zaczyna się dzień-dwa przed sesją biznesową.

Twoje nastawienie i dyspozycja dnia są kluczowe. W dniu sesji musisz być wypoczęty, pozytywny i w świetnej formie. Wyśpij się, unikaj stresu i przepracowania. Jeśli czeka Cię ciężki dzień umów sesję na godziny poranne. Sesja biznesowa nie jest za karę. To inwestycja, która może przynieść wiele korzyści jeśli podejdzie się do niej z zaangażowaniem i pozytywnym nastawieniem. Pamiętaj, że dla wielu, Twój portret biznesowy będzie pierwszym kontaktem z Tobą. Warto poświęcić tych kilka chwil w trakcie sesji zdjęciowej, by zrobić świetne pierwsze wrażenie.

Sesje biznesowe Poznań. Zdjęcia dla firm. Portrety managerskie, wizerunkowe Poznań.

Potrzebujesz profesjonalnego zdjęcia biznesowego? Chcesz wzbogacić swoje CV, stronę internetową lub stworzyć profesjonalny profil zawodowy tj. linkedin?

Skorzystaj z formularza i skontaktuj się w sprawie szczegółów. 

Dowiedz się więcej. Fotografia biznesowa. Fotografia dla firm. Profesjonalne sesje biznesowe. Zdjęcia do cv i LinkedIn. Fotografia wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.