Nazywam się Kuba Kępiński i jestem fotografem.

Fotografuję od wielu lat. Zaczynałem od tradycyjnych, czarno-białych kliszy, a współcześnie to fotografia cyfrowa. Specjalizuje się w fotografii reporterskiej w tym fotografia ślubna oraz portrecie. Do swojej pracy podchodzę z pasją ale jednocześnie z profesjonalizmem, dlatego nadrzędnym dla mnie jest uzyskanie najwyższej jakości materiału zdjęciowego, dbając jednocześnie o komfort osób fotografowanych. W zdjęciach, które wykonuję nie chodzi jedynie “ładne obrazki”, a o prawdziwe emocje i historie, bez tanich efektów i sztuczności.

A prywatnie jestem trzydziestolatkiem mieszkającym w Poznaniu spełniającym się nie tylko zawodowo, ale i rodzinnie. Mam sporo zainteresowań, którym staram się poświęcać szczątki wolnego czasu tj. triathlon, podróże po świecie czy uwielbiany Garbus ’73. Jestem otwartym i pozytywnie nastawionym człowiekiem.

To tyle sam o sobie. A co mówią o mnie inni? Sprawdź referencje.

Fotografia - Kuba Kępiński Fotobudka Poznań

ISPWP - Kuba Kępiński Fotograf Fotografia Ślubna Poznań

 

FAQ - czyli wszystko to co chcesz wiedzieć, a boisz się zapytać :-).

Czy jesteś zawodowcem, czy zajmujesz się fotografią dorywczo?

Żyję z robienia zdjęć. Wiem, że wielu fotografów zajmuje się tym dorywczo ale nie ja. Kilka lat temu udało mi się przekuć pasję do zdjęć w biznes w pełnym wymiarze czasu i z sukcesem kontynuuje to do dziś. Czy miało to jakieś znaczenie? Kolosalne, ale o tym może kiedy indziej :-).

Jakim sprzętem fotografujesz?

Odwieczne pytanie, najczęściej jeszcze poprzedzone zdaniem: “robisz piękne zdjęcia, musisz mieć świetny aparat” :-). Nie da się ukryć, sprzęt którym fotografuję jest świetny ale wierzcie mi lub nie, sam zdjęć nie robi:-). Moim podstawowym aparatem jest pełnoklatkowy Canon 6D wraz całą serią obiektywów stało i zmieno-ogniskowych, z których najchętniej sięgam po 24-70mm, 50mm i 85 mm. Dodatkowo w zależności od potrzeb zabieram ze sobą do 6 lamp błyskowych, modyfikatory itp. Nie mniej istotną sprawą jest też to, że na każdy reportaż zabieram ze sobą zapasowy aparat -tak na wszelki wypadek :-).

Czy zdjęcia są jakoś obrabiane?

Oczywiście. Nigdy nie przekazuję zdjęć nieobrobionych. Co ważne, zdjęcia które robię zapisywane są w aparacie w formie bezstratnej czyli tzw. RAWów (czym są RAWy dowiesz się np. tu). Po zrzuceniu na komputer pliki są selekcjonowane, obrabiane i wywoływane do formatu JPG. Dopiero w tej formie trafiają do klienta.

Czy pracujesz lokalnie czy możesz dojechać do innego miasta?

Nie ma żadnych ograniczeń dot. miejsca wykonywania zdjęć. Jestem w pełni mobilny. Dużo i chętnie podróżuję. W przypadku przejazdów pow. 100 km (w obie strony), ustalam zwrot kosztów paliwa wynoszący 50 zł/100 km, a w przypadku przejazdów pow. 400 km konieczne jest zapewnienie noclegu. Warunki dalszych wyjazdów ustalane są już indywidualnie.

Czy mogę liczyć na to, że na mój ślub ładnie się ubierzesz?

Jasne, że tak. Należę do tych fotografów, którzy dostosowują również swój własny strój do okoliczności i rangi wydarzenia, które dokumentuję. Mówiąc wprost, inaczej ubiorę się na sesje plenerową w lesie, a zupełnie inaczej na reportaż z eleganckiej uroczystości rodzinnej lub przyjęcia. Jeśli chodzi o reportaż ślubny zawsze ubieram marynarkę, koszulę, spodnie typu chinos i niesportowe buty -wygodne i przede wszystkim ciche :-).

Planujemy uroczystość w międzynarodowym towarzystwie. Poradzisz sobie?

Poradzę :-). Swobodnie posługuję się językiem angielskim. Dużo podróżowałem i mam spore doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku. Jednak najistotniejsze jest to, że uchodzę za osobę, która łatwo nawiązuje kontakt i potrafi dogadać się z każdym. Coś w tym jest. Lubię ludzi, a swoim zachowaniem staram się sprawiać by każdy czuł się nieskrępowanie.