Nazywam się Kuba Kępiński i jestem fotografem.

Fotografuję od wielu lat. Zaczynałem od tradycyjnych, czarno-białych kliszy, a współcześnie to fotografia cyfrowa. Specjalizuje się w fotografii reporterskiej w tym fotografia ślubna oraz portrecie. Do swojej pracy podchodzę z pasją ale jednocześnie z profesjonalizmem, dlatego nadrzędnym dla mnie jest uzyskanie najwyższej jakości materiału zdjęciowego, dbając jednocześnie o komfort osób fotografowanych. W zdjęciach, które wykonuję nie chodzi jedynie „ładne obrazki”, a o prawdziwe emocje i historie, bez tanich efektów i sztuczności.

A prywatnie jestem trzydziestolatkiem mieszkającym w Poznaniu spełniającym się nie tylko zawodowo, ale i rodzinnie. Mam sporo zainteresowań, którym staram się poświęcać szczątki wolnego czasu tj. triathlon, podróże po świecie czy uwielbiany Garbus ’73. Jestem otwartym i pozytywnie nastawionym człowiekiem.

To tyle sam o sobie. A co mówią o mnie inni? Sprawdź referencje.

Fotografia - Kuba Kępiński Fotobudka Poznań

ISPWP - Kuba Kępiński Fotograf Fotografia Ślubna Poznań

 

FAQ - czyli wszystko to co chcesz wiedzieć, a boisz się zapytać :-).

Czy jesteś zawodowcem, czy zajmujesz się fotografią dorywczo?

Żyję z robienia zdjęć. Wiem, że wielu fotografów zajmuje się tym dorywczo ale nie ja. Kilka lat temu udało mi się przekuć pasję do zdjęć w biznes w pełnym wymiarze czasu i z sukcesem kontynuuje to do dziś. Czy miało to jakieś znaczenie? Kolosalne, ale o tym może kiedy indziej :-).

Jakim sprzętem fotografujesz?

Odwieczne pytanie, najczęściej jeszcze poprzedzone zdaniem: „ale robisz piękne zdjęcia, musisz mieć świetny aparat” :-). Nie da się ukryć, sprzęt którym fotografuję jest świetny ale wierzcie mi lub nie, sam zdjęć nie robi:-). Moim podstawowym aparatem jest pełnoklatkowy Canon 6D wraz całą serią obiektywów stało i zmieno-ogniskowych, z których najchętniej sięgam po 24-70mm, 50mm i 85 mm. Dodatkowo w zależności od potrzeb zabieram ze sobą do 4 lamp błyskowych, modyfikatory itp. Nie mniej istotną sprawą jest też to, że na każdy reportaż zabieram ze sobą zapasowy aparat.

Czy zdjęcia są jakoś obrabiane?

Oczywiście. Nigdy nie przekazuję zdjęć nieobrobionych. Co ważne, zdjęcia które robię zapisywane są w aparacie w formie bezstratnej czyli tzw. RAWów (czym są RAWy dowiesz się np. tu). Po zrzuceniu na komputer pliki są selekcjonowane, obrabiane i wywoływane do formatu JPG. Dopiero w tej formie trafiają do klienta.

Czy pracujesz lokalnie czy możesz dojechać do innego miasta?

Nie ma żadnych ograniczeń dot. miejsca wykonywania zdjęć. Jestem w pełni mobilny dlatego dużo i chętnie podróżuję. Szczegóły sesji wyjazdowych są zawsze kwestią indywidualnych uzgodnień.